MoniDworek to oprócz Hodowli kotów bengalskich również Hotel dla kotów

Z miłości do kotów bengalskich

Dlaczego koty bengalskie? Po prostu zakochałam się w nich i zamarzyłam o założeniu hodowli kotów bengalskich. Zaczęło się od tego, że pojechałam jako zwiedzająca na kilka Międzynarodowych Wystaw Kotów Rasowych . Tam poznałam kilku hodowców tej rasy, którzy byli bardzo mili i udzielili mi kilku niezbędnych rad. Następnie zaczęłam szukać odpowiednich kotek i kocurów po czym udało mi się kupić kilka na początek. I tak się zaczęło.

Koty w mojej hodowli mieszkają razem z nami w domu, maja również swoje pokoje oddzielne dla kotek i dla kocurów, ale większość czasu spędzają z nami. Kocham koty i nie wyobrażam sobie już życia bez nich. Staram się i robię wszystko żeby koty w mojej hodowli miały się jak najlepiej i były szczęśliwe.

Czym karmimy nasze koty? Tylko i wyłącznie niemiecką , naturalną, wysokomięsną z dodatkiem alg morskich karmą REICO oraz surowym mięsem.

Hodowla zarejestrowana jest w Stowarzyszeniu Miłośników Kotów w Żorach (SMK Żory) należącym do Federacji Felis Polonia (FPL), która podlega międzynarodowej organizacji felinologicznej FIFe.

Wszystkie kocięta opuszczające hodowlę mają rodowód FIFe , są zaczipowane, posiadają książeczkę zdrowia ze wszystkimi wymaganymi szczepieniami i odrobaczeniami.

Dostają również wyprawkę REICO na pierwsze dni w nowym domu. Oprócz tego oczywiście wspieramy cennymi radami nowych właścicieli naszych kotków.

Serdecznie zapraszamy!

Kocięta

Mamy wolne kocięta.

Zapraszam do rezerwacji.

O rasie

Kot bengalski to rasa, która urzeka i fascynuje umaszczeniem futra – pokrywają je rozety, plamy i cętki w wielu odcieniach.

Kot bengalski to domowy mruczek w skórze lamparta. Jest krzyżówką dzikiego kota bengalskiego z kotem domowym.

Jest zwierzęciem czułym i przywiązanym do opiekuna. Ma duży temperament, zrównoważony charakter, jest żywiołowy i ciekawski. W odróżnieniu od swojego dzikiego przodka (felis bengalensis, zwanego azjatyckim lampartem) nie wykazuje agresji, jest łagodny i przyjazny. Dobrze czuje się wśród innych kotów, nie jest konfliktowy, choć zdarzają się także osobniki o dominującej naturze; bez problemu zaprzyjaźni się również z psem. Aktywny, zwinny i wesoły, z zapałem oddaje się zabawie. Może stale przebywać w mieszkaniu, ale ponieważ łatwo nauczy się chodzić na smyczy, warto zabrać go czasami na spacer. Niezwykle inteligentny, wiecznie skory do zabaw, towarzyszy we wszystkich czynnościach domowych, nie wyłączając sprawdzania zawartości zmywarki, kosza na śmieci czy temperatury garnka stojącego na piecyku. Jest bardzo terytorialny i nie pozwoli żadnemu kociemu intruzowi wtargnąć na swoje podwórko, ale chętnie zaprzyjaźni się z mieszkającym pod jednym dachem psem lub kotem. Przybiega wołany po imieniu i odpowiada lekko ochrypłym głosem. Kot bengalski moduluje swój głos od popiskiwania przez lekko ochrypłe miauczenie po odgłosy przypominające gruchanie gołębia czy groźne warczenie w sytuacji, gdy próbuje przestraszyć “wroga”. Bardzo przywiązuje się do opiekuna, lubi dzieci. Kocha wodę, chętnie chlapie się w wannie razem ze swoim ludzkim przyjacielem. Pije wodę prosto z kranu lub z małej wanienki, wkładając do niej obie przednie łapki. Jest niekłopotliwy w pielęgnacji, nie ma podszerstka więc bardzo mało linieje. Zawsze stara się być w pobliżu człowieka – niechętnie na rękach, za to tuż obok, na kanapie, na biurku przed ekranem komputera lub tuż za plecami, wtulony w oparcie fotela i wszędzie tam, gdzie właśnie przebywa jego opiekun. Przy swoim dzikim wyglądzie ma cudowne usposobienie najzwyklejszego kociego pieszczocha.

Nasze koty

Kocury

IBIS NEVBELL PL

CHAMPION
ur. 23.10.2017r.

BLUE MIRACLE

ur. 28.04.2018r.

Kotki

PANDORA BENGASI

CHAMPION
ur. 02.12.2017r.

PENELOPA BENGASI

CHAMPION
ur. 15.12.2017r.

RITMIKA BENGASI

ur. 15.12.2017r.

MIDNIGHT

ur. 08.03.2018r.

Kontakt i dojazd

MoniDworek

Domowa hodowla kotów bengalskich

ul. Dworkowa 22, 43-417 Kaczyce

tel. +48 506 451 411
monidworek@interia.pl

nr konta bankowego
97 2360 0018 0107 0000 0041 0795

©2018 Copyright - Monidworek.pl - Hotel dla kotów